E-Nabız Mobil Uygulamasını Nasıl Kullanabilirim?
Daha önce e-Nabız kullanıcı hesabı oluşturmamış iseniz öncelikle e- Devlet kapısından (https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-e-nabiz-kisisel-saglik-sistemi) kullanıcı hesabı oluşturmalısınız. Bu hesabı oluştururken kendinize özel bir e-Nabız şifresi tanımlamalı, e-Nabız Mobil Uygulamasına bu şifreniz ile giriş yapmalısınız. E- Nabız Mobil, iOS ve Adroid marketlerde…
İlk kez e-Nabız Kullanıcısı olacak kişiler e-Devlet (www.turkiye.gov.tr ) üzerinden e-Nabız’a giriş yaparak kullanıcı profilini oluşturmalı ya da kendi Aile Hekimine başvurmalı ve e-Nabız için şifre oluşturulmalıdır.


(e-Devlet Şifresi, Mobil imza ve E-imza ile e-Devlet kapısından)

e-Nabız Nedir?
e-Nabız, kişisel sağlık bilgilerinizi yönetebileceğiniz, Türkiye'nin güvenilir kişisel sağlık kaydı sistemidir.
e-Devlet Şifrem Yok! Sisteme Nasıl Giriş Yaparım?
Aile Hekiminize giderek geçici şifrenizin oluşturulmasını isteyebilirsiniz.

E-Nabız'a Hoşgeldiniz

e-Nabız Şifremi Unuttum Ne yapmalıyım?

Aile Hekimi Girişi
(Vatandaşa geçici e-nabız şifresi oluşturmak için)

Haftanın yedi günü, günün her saati sağlık!

Tansiyon , Nabız , Şeker, Ağırlık gibi

temel sağlık göstergelerinizi takip edin

- Hastane randevularınızı e-Nabız üzerinden planlayın.

- Organ bağışı bildirimlerinizi e-Nabız üzerinden gerçekleştirin.Sağlık Verilerinize Her Yerden Ulaşıne-Nabız’a bilgisayarınızdan ulaşabileceğiniz gibi, IOS ve Android işletim sistemine sahip tüm akıllı cihazlarla da bağlanabilirsiniz. Böylece gittiğiniz farklı sağlık kuruluşlarında yapılan muayene bilgisi detayları, reçete ve ilaç bilgileriniz, farklı laboratuvarlarda yapılan tetkikler ile tıbbi görüntüleriniz ve bunların raporları gibi size ait daha birçok sağlık bilgisine her an, her yerde ulaşabilirsiniz.Aile Hekimimden nasıl geçici şifre alabilirim?e-Devlet şifreniz yoksa e-Nabız sistemine kaydolmak için aile hekiminize başvurabilirsiniz. Aile hekiminiz T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızı sisteme kaydedecektir. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu aile hekiminizle paylaştığınızda, e-Nabız sistemine giriş yapabileceğiniz geçici şifreniz ikinci bir kısa mesaj olarak gelecektir. Geçici şifrenizle e- Nabız sistemine giriş yapabilir, profilinizi oluşturabilirsiniz.


Acil sağlık verilerim nelerdir?“Acil sağlık verilerim” alanı acil bir durumda ya da kendinizi ifade edemediğinizde size müdahale eden sağlık ekibinin daha doğru ve hızlı sağlık hizmeti sunmasına imkân sağlayan bilgileri içerir. Kullandığınız cihazlar, kronik hastalıklarınız, düzenli kullandığınız ilaçlar, geçirdiğiniz ameliyatlar, alerji bilgileriniz ve sizin belirleyeceğiniz diğer bilgileri kullanarak “acil sağlık verilerinizi" sisteme kaydedebilirsiniz.


e-Nabız’da görünmeyen sağlık verilerim için ne yapmalıyım?e-Nabız sisteminde göremediğiniz sağlık verileriniz (muayene, rapor, reçete vb. bilgiler) varsa 184 ALO SABİM hattını arayarak destek alabilirsiniz.


Hangi sağlık tesislerindeki görüntülerime erişebilirim?e-Nabız aracılığıyla tıbbi görüntülerinize erişebilmeniz için, gittiğiniz sağlık tesisinin Teletıp sistemine entegre olması gerekmektedir. Ziyaret ettiğiniz sağlık tesisi Teletıp sistemine entegre olmuşsa e-Nabız sisteminde bu sağlık tesisinden gelen tıbbi görüntülerinizi ve raporlarınızı görebilirsiniz. Teletıp/Teleradyoloji sistemine entegre olan sağlık tesislerinin listesine erişmek için tıklayınız.


e-Nabız hesabınızda görmek istemediğiniz sağlık tesisi ziyaretlerinizi ve bu ziyarete ilişkin detayları sisteme e-Devlet şifreniz ile giriş yaparak silebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz e-Nabız hesabınızı belirlediğiniz süre aralığında dondurabilir ve sağlık tesislerinde oluşan verilerin e-Nabız sistemine aktarılmamasını sağlayabilirsiniz. Hesabınıza tekrar erişmek istediğinizde, dondurduğunuz süre boyunca oluşan sağlık verilerinizi göremeyeceğinizi unutmayınız.

e-Nabız hesabınızı kapatmak isterseniz sisteme e-Devlet şifreniz ile giriş yaparak profil ayarlarınızdan bunu gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızı kapattığınızda geçmiş sağlık verilerinize tekrar erişme imkânınız olmayacağı için bu kararı verirken bir kez daha düşünmenizi öneririz.

Chrome 40

IE 10

Firefox 35

Safari 7

Yandex 15

Kişisel Sağlık Bilgilerinizin Gizliliği ve Güvenliğie-Nabız’da paylaşmış olduğunuz bilgiler, sizin onayınız dışında ya da yargı kararı ve/veya yasal bir yükümlülük bulunmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile hiçbir nedenden ötürü paylaşılmayacaktır.Devamını Oku...

Yasal düzenlemelerle bu bilgilerin açıklanmasını gerektiren bir durum gerçekleşmediği sürece bu bilgiler kesinlikle açıklanmayacaktır.  e-Nabız uygulamasında tüm veriler şifrelenerek gizli hâle getirilmiş (kriptolanmış) halde saklanmaktadır. Sistem, sağlık verisini üreten hizmet sunucusu ile hizmeti alan kişi arasında güvenli bir iletişim altyapısı sunmaktadır. Veriler, sadece sizin ve sistem üzerinden bizzat izin verdiğiniz yakınlarınız ve hekiminiz tarafından görüntülenebilmekte ve verdiğiniz yetki dilediğiniz zaman geri alınabilmektedir. Sağlık profiliniz, sadece sizin kaydettiğiniz verilerden ve gittiğiniz sağlık tesislerinden sisteme gönderilen muayene ve tedavi detaylarından oluşmaktadır.


Sorumluluk Sınırları


Telif Haklarıe-Nabız Sağlık Bakanlığı'nın vatandaşlara sunduğu ücretsiz bir hizmettir.
Paylaş :
Bizi İzleyin :
İptal et